Rekonstruēto Varakļānu centrālo laukumu kopš 2014.gada vasaras rotā saules pulkstenis, strūklaka un labirints. Saules pulkstenis ir interesants ar to, ka tas ir viens no retajiem Latgales pusē esošajiem saules pulksteņiem. Betonā veidotā saules pulksteņa galvenais akcents ir Varakļānu novada ģerboņa lapsas profils, kā arī simboliska trīs paralēlu ēnu projekcija laika posmā ap vietējo pusdienas laiku – simbolizējot ģerbonī iekļautās trīs līnijas – trīs ceļus, kas ved uz Varakļāniem – no Krustpils, no Madonas un no Rēzeknes.
Varakļānu saules pulkstenis ir interesants ar to, ka tas atšķiras no tradicionālajiem saules pulksteņu veidiem tādiem, kā horizontālais vai ekvatoriālais, jo tā stundu marķieri novietoti slīpā lokā uz cilindriskas virsmas.
Jau pirms oficiālās pulksteņa atklāšanas šis pulkstenis ir kļuvis par populāru objektu novada iedzīvotāju un viesu vidū kā vieta, kur fotografēties. Šis betona saules pulkstenis ar lapsu laiku pa laikam bija manāms video sižetos par izmaiņām novadu robežās.
Atrašanās vieta: Varakļāni, Latvija
Koordinātas: 56°36’36″N 26°45’7″E
Veids: slīps horizontālais
Projekta autors – gnomonika un dizains: Mārtiņš Gills, saulespulkstenis.lv
Izgatavoja: SIA “Austrumu būvnieks”, Imants Spridzāns, SIA Normets
Izgatavošanas gads: 2014.
Materiāls: Ciparnīca – betons, skaitļi, burti un gnomons – nerūsējošais tērauds, pamatne – betona bruģis.